vajinismus tedavisi ankara hangi doktora gidilmelidir

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, psikolojik kökenli bir cinsel izlev bozukluğudur. Kadın seksüel münasebet sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de göl ayağı parmaklarına kadar yaygın tek şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan cinsî yaşamın devamını oku bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya kez açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna niçin olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi sadece mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle müşterek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir kez mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren de fiziki sürdürmek amacıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta tutulmak üzere müteaddit psikolojik sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara hangi doktora gidilmelidir”

Leave a Reply

Gravatar